Ferie zimowe w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Za oknem plucha?
Bez względu na zmienną pogodę ferie zimowe w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku upłyną pod znakiem ciekawych i inspirujących spotkań! 

Zapraszamy na pełne przygód ferie zimowe. W dniach od 29 stycznia do 27 lutego 2022 roku przygotowaliśmy zajęcia zarówno dla grup zorganizowanych, jak i rodziców z dziećmi.

Rodzinne zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa 
Ile węgla potrzeba aby uruchomić parowóz? Co to są pantografy? Ile wagonów pociągnie lokomotywa? Odpowiedzi znajdziecie w Muzeum Kolejnictwa – świecie niezwykłych lokomotyw i wagonów. 

Do wspólnej podróży zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Jeśli pogoda Was nie wystraszy zwiedzanie rozpoczynamy grą terenową na zewnętrznej części ekspozycji. Po ekspozycjach muzealnych oprowadzi Was Przewodnik. W czasie ferii wystawy można zwiedzać od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 – 16:00. 

Specjalne zwiedzanie zabytkowego warsztatu
W każdą sobotę i niedzielę – start o godz. 12:00 i o godz. 14:00. 
Zaprezentujemy Wam działanie tokarek, wiertarek i strugarek wraz z całym napędem taśmowym.

Warsztaty dla grup zorganizowanych 
Autorskie warsztaty #muzeatechniki, które przybliżą zagadnienia związane z historią, koleją, sztuką oraz dziedzictwem regionalnym. Pełna oferta dostępna tutaj:
muzeumkolejnictwa.pl

Zajęcia odbywają się w sali wystawowej i edukacyjnej i są całkowicie niezależne od pogody!
W zależności od wyboru tematu warsztatów cena biletu waha się między 10 a 15 zł od osoby. Warsztaty trwają od 45 minut do 90 minut. 

Obowiązują zapisy pod nr telefonu 885-204-801