Dla Dzieci

Szczególne miejsce wśród zwiedzających Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zajmują najmłodsi entuzjaści dawnej techniki kolejowej a zwłaszcza parowozów.

Muzeum jest doskonale przygotowane do zwiedzania dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Wszystkie lokalizacje (ekspozycje, wystawy taboru) dostępne są dla wózków.

Na terenie całej muzealnej bocznicy przygotowaliśmy szereg lokomotyw i innych pojazdów kolejowych, które można zwiedzać i eksplorować także od środka. Pojazdy te wyróżniają się wśród innych masywnymi, żółtymi schodami prowadzącymi w bezpieczny sposób do ich wnętrz.

Wyjątkowe miejsce w sercach małych miłośników kolei zajmuje postać lokomotywy Tomek z legendarnej już angielskiej animacji „Tomek i Przyjaciele”. Dlatego we współpracy z firmą Mattel Polska, właścicielem marki „Tomek i Przyjaciele” przygotowaliśmy strefę zabaw dla dzieci przygotowaną w oparciu o zabawki i dekoracje związane z postaciami z bajki. Strefa dostępna w godzinach otwarcia Muzeum znajduje się w Kasie Biletowej. Dla rodziców przygotowaliśmy kącik kawowy, w którym mogą spokojnie odpoczywać i doglądać dzieci w czasie ich zabaw z Tomkiem.

Dzieci do lat 3 wchodzą i zwiedzają Muzeum Kolejnictwa na Śląsku nieodpłatnie.