Dla rowerzystów

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku może być nie tylko doskonałym celem podróży, ale także bazą do zwiedzania okolic Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy czy Żarowa. Dla wszystkich zroweryzowanych przygotowaliśmy – na razie dwie – propozycje tras rowerowych o dwóch stopniach trudności, których pokonanie można połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa na Śląsku.

Trasy przebiegają szlakiem najciekawszych zabytków w bliższej lub dalszej okolicy Muzeum. Na trasie m.in. zobaczycie relikty najstarszego mostu żelaznego w kontynentalnej Europie, czynny młyn zbożowy z XIX wieku czy bajkowy dwór i majątek w Piotrowicach Świdnickich gdzie powstaje Muzeum Techniki Rolniczej.

Mapy przygotowane zostały w wygodnym formacie PDF, który zawiera bezpośredni link do Map Google z zapisaną trasą, którą uruchomić możecie bezpłatnie na każdym urządzeniu mobilnym!

Jeśli przy każdym oznaczonym na mapie przystanku zrobicie Państwo sobie zdjęcie i okażecie je w Kasie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku – dostaniecie 10% rabat na zakup biletów, jeśli uda Wam się przejechać i udokumentować przejazd po obu trasach – rabat wyniesie 20%.

TRASA A – ŁATWA
27 km / 120 min / najwyższe wzniesienie 104 m

Trasa doskonale dopasowana dla rozpoczynających przygodę z rowerem rodzin. Przebiega w całości po lokalnych drogach powiatu świdnickiego – przez gminy Jaworzyna Śląska i Żarów. Po drodze m.in. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, Młyn Gospodarczy w Siedlimowicach czy epicki mural w Żarowie.

TRASA B – ŚREDNIA
44 km / 150 min / najwyższe wzniesienie 150 m

Trasa przebiega zarówno po rolniczych terenach gmin Jaworzyna Śląska i Żarów jak i dawną kupiecką stolicę Przedgórza Sudeckiego, Świdnicę. Na trasie zobaczycie Państwo nie tylko Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie, relikt zabytkowego młyna w Świdnicy, ale także zabytkowy most stalowy na Bystrzycy.

W sezonie letnim zapraszamy również do korzystania z naszych kolejowych noclegów: Wagonów Sypialnych oraz Willi Fischer. Więcej informacji pod nr telefonu: 661 818 888.