Długi sierpniowy weekend z Tomkiem i jego Przyjaciółmi

Zapraszamy na spotkanie Tomkiem, Grubym Zawiadowcą, Hirkiem, Emilką i innymi bohaterami z bajki Tomek i Przyjaciele w długi sierpniowy weekend.

Wydarzenie organizowane dla rodzin z dziećmi z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia.

Przewidziane atrakcje:
– specjalnie przygotowane animacje dla dzieci
– gra terenowa z Tomkiem i Przyjaciele
– zwiedzanie z Przewodnikiem
przejażdżka edukacyjna po bocznicy Muzeum lokomotywą Zbysio
– sale i place zabaw dla dzieci.

Całość wydarzenia odbędzie na zabytkowej bocznicy kolejowej gdzie Muzeum udostępnia ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy, pochodzący z XIX i XX wieku. Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, przeszło 50 wagonów różnego typu oraz innych kolejowych pojazdów specjalnych. Tabor prezentowany jest na 2,5 km torów znajdujących się na muzealnej bocznicy kolejowej.

W skład stałej ekspozycji Muzeum wchodzi również makieta kolejowa w skali H0 sterowana urządzeniami prawdziwej nastawni kolejowej oraz Ekspozycje w dawnym budynku administracji Parowozowni, które są poświęcone historii kolei.
Na hali lokomotywowni oraz warsztacie prezentowane są sprawne maszyny i urządzenia przemysłowe.

BAR WARS – bar szybkiej obsługi zorganizowany w stylowym, oryginalnym wagonie barowym PKP z lat 70-tych XX wieku.

WAGONY SYPIALNE
baza noclegowa (50 miejsc) w stylowych, odrestaurowanych wagonach sypialnych PKP z lat 70-tych XX wieku. Nocleg możliwy jest w przedziałach 1, 2
i 3 osobowych.