Noclegi w Wagonach Sypialnych w Muzeum Kolejnictwa

W czasach PRL dbano nie tylko o to, aby każdy Polak miał pracę, ale również o to, aby po ciężkiej pracy, mógł należycie wypocząć podczas wakacji. Pracownicy kolei i ich rodziny mogli skorzystać z Wczasów Wagonowych, czyli wypoczynku w przystosowanych na mieszkania wagonach. Dziś każdy może skorzystać z oferty Wczasów Kolejowych i solidnie wypocząć!

Wagony sypialne (40 miejsc) ustawione na 2,5 ha bocznicy kolejowej z dala od tłumów turystów oferują letnikom spokój i ciszę. Ogrodzony teren Muzeum na którym znajduje się miejsce na biwak z zapleczem sanitarnym. Bezpośrednio przy wejściu do Muzeum jest parking z możliwością pozostawienia zarówno samochodów osobowych jak i autokarów. Muzeum położone na terenach kolejowych z zachowaną infrastrukturą kolejową, budynkami lokomotywowni oraz zapleczem technicznym pragnie wrócić na dawnych tradycji wypoczynku wakacyjnego z noclegami w wagonach sypialnych urozmaiconych programem zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych oraz pełnym wyżywieniem w wagonie WARS.

Rezerwacje indywidualne
Cena za 1 dobę
Kontakt
60.00 zł / os. 661 818 888
promocja@muzeatechniki.pl
Wyposażenie Przedziału Sypialnego:
– pościel (UWAGA! Brak ręczników!)
– gniazdka elektryczne, prąd
– w Wagonie nr 1 znajduje się czajnik
– węzeł sanitarny (prysznice i WC) znajduje się w budynku obok.

Rezerwacje przyjmujemy od początku maja do końca września telefoniczne, mailowo lub za pośrednictwem Booking.com

REGULAMIN WAGONÓW SYPIALNYCH – do pobrania.

Wagony sypialne położone na bocznicy kolejowej Muzeum to obiekty zabytkowe chronione prawem, wpisane do rejestru muzealiów. Są to eksponaty – w związku z tym należy stosować zasady ochrony, a także wykonując jakąkolwiek działalność/aktywność zachowywać szczególną ostrożność. Korzystanie z noclegów w Wagonach Sypialnych położonych na terenie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku jest równoznaczne z dostosowaniem się do Regulaminu Muzeum.