Wrześniowy rozkład jazdy – zakończenie projektu Interreg

Fot. 1. Odremontowana Wieża Ciśnień oraz budynek administracji dawnej Wagonowni. Budynki widoczne są od strony peronów na Dworcu Kolejowym w Jaworzynie Śląskiej.

Od początku września będzie można podziwiać efekty zakończenia realizowanego od kilku lat projektu – „Zabytki przemysłowe pogranicza otwierają swoje podwoje dla zwiedzających”, który jest zwieńczeniem współpracy naszego Muzeum z Narodowym Instytutem Wolności i programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Celem realizacji projektu była rewitalizacja kolejowych budynków w Jaworzynie Śląskiej Wyremontowano wieżę ciśnień, budynek administracji dawnej Wagonowni na stacji kolejowej PKP. Na terenie Muzeum Kolejnictwa remontowi została poddana hala lokomotywowni oraz odbudowana hala zapadni, która docelowo posłuży remontom czynnych parowozów i wagonów.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Co czeka nas we wrześniu?

Muzeum czynne jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.
Przejazdy zabytkowym taborem po Trasie Parowozowej odbywają się w weekendy o godz. 12:00 i 14:00.

09 i 10 września – specjalne zwiedzanie Muzeum: Zakamarki Muzeum Kolejnictwa – godz. 13:00, koszt: 45 zł / os.
17 września – prezentacja rewelacyjnej i unikatowej drezyny Warszawa M20.
22-24 wrześniaFestiwal Zabytków Techniki – największe wydarzenie ostatnich lat.
30 września – specjalne zwiedzanie Muzeum: Nocne Zwiedzanie – godz. 20:00, koszt: 45 zł/os.

Zapraszamy!