Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Kolejowy Dolny Śląsk na Fotografii to konkurs, który został stworzony specjalnie dla wszystkich pasjonatów i miłośników kolei.

Zadaniem uczestników było sfotografowanie obiektu (linii kolejowej, stacji, obiektu inżynieryjnego, jednostki taboru) związanego z koleją na Dolnym Śląsku.

Z przesłanych fotografii wybraliśmy subiektywnie w składzie 5-osobowego Jury osiem najlepszych zdjęć, w tym wyróżniono trzy pierwsze miejsca:

I miejsce: Marcin Undro

II miejsce: Dominik Mielcarek

III miejsce: Jakub Oracz.

Wyróżnienia: Bartosz Wręczycki, Bartosz Mikołajczyk, Emilia Rój, Michał Mirowski oraz Rafał Lebioda.

Trzy pierwsze miejsca otrzymają od nas nagrody rzeczowe, a wyróżnieni kalendarz Fundacji na 2023.

Wszyscy wygrani Złoty Bilet do naszego Muzeum.

Poniżej prezentacja 8 wybranych prac, zapraszamy do oglądnięcia. Inne fotografie poza podium będziemy dla Was również publikować w trakcie całego roku.

Wygrane:

I miejsce: Marcin Undro – za rzadko spotykany już widok lokomotywy ST43. Zdjęcie przedstawia lokomotywę ST43-355 jadącą luzem z Zawidowa do Sulikowa.
II miejsce: Dominik Mielcarek – za estakadę w Strzegomiu i świetne ujęcie jadącego składu z kamieniem. Zdjęcia robione z drona zostały wykonane w technice panning.
III miejsce: Jakub Oracz – za metafizyczne przedstawienie tunelu pod Małym Wołowcem. Jest to nieczynna nitka tunelu pomiędzy stacją Wałbrzych Główny a Jedlina Górna.

Zdjęcia wyróżnione w losowej kolejności:

Wyróżnieni: Bartosz Wręczycki – za bardzo emocjonalne przedstawienie chwili, na którą czekają wszyscy miłośnicy parowozów.
Wyróżnieni: Emilia Rój – za monumentalne przedstawienie wiaduktu kolejowego w Wałbrzychu Podgórze znajdującego się na linii nr 286, relacja Wałbrzych – Kłodzko.
Wyróżnieni: Rafał Lebioda. – za bardzo dobre ujęcie drezyny Warszawa M20 w wersji kolejowej.
Wykonane w Jaworzynie Śląskiej podczas Gali Pary we wrześniu 2019 r.
Wyróżnieni: Michał Mirowski – za pełne dynamiki przedstawienie szynobusu. Jest to trasa Sobótka – Kobierzyce między miejscowościami Wierzbice-Kobierzyce, niedługo po otwarciu linii kolejowej Nr 285.
Wyróżnieni: Bartosz Mikołajczyk – za całość klimatu zdjęcia w stylu retro. Jest to okolica Mościska Dzierżoniowskiego, zdjęcie przedstawia Muzealny Pociąg Specjalny „Hilbert” prowadzony przez lokomotywę TKt48-18.