Noc Muzeów w Muzeum Kolejnictwa

W sobotę 13.05.2023 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku i Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Osiemnasty Kołobrzeski” wspólnie zapraszają na Nocny Patrol w ramach Nocy Muzeów w godzinach od 20:30 – 23:00.

Przenieś się w czasie do 1945 r. i wstąp w szeregi „kolejowego wojska”.
Pomóż odzyskać łupy zrabowane osadnikom i chroń mienie kolejowe.
Poznaj formacje zajmujące się pilnowaniem porządku na kolei w pierwszych powojennych
latach oraz problemy z jakimi się mierzyły. Odkryj jaworzyńską parowozownię na nowo.
Zapisz się już dziś! Ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie odbywa się na zasadach gry terenowej.
Uczestnicy przechodzą trasę patrolu w grupie na terenie muzeum, pod opieką rekonstruktorów, po drodze wykonując zadania (poszukiwanie przedmiotów, interakcje z napotkanymi postaciami fabularnymi).

Wstęp na teren Muzeum podczas Nocy Muzeów jest bezpłatny

Wzięcie udziału w fabularyzowanej grze terenowej NOCNY PATROL to koszt 20 zł.

Ważne! ZAPISY obowiązują zarówno na bezpłatny wstęp do Muzeum Kolejnictwa jak również na grę terenową NOCNY PATROL.
Zapisy Noc Muzeów możliwe są TU.

Po zakończeniu patrolu możliwość obejrzenia rozszerzonej wystawy przy wagonie pancernym oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

UWAGA! W trakcie patrolu uczestnicy będą musieli poruszać się w trudnym terenie, warto
przygotować się na ewentualność zmoknięcia lub pobrudzenia ubrań.
Wypełnienie formularza jest jedyną formą dokonania rezerwacji miejsc na przejście nieodpłatne lub wzięcie udziału w grze terenowej NOCNY PATROL (sobota 13 maja).

Po dokonaniu rezerwacji (wypełnieniu formularza) prosimy o dokonanie przelewu na konto Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska:
89 1090 1522 0000 0001 4189 8690 (Santander Bank Polska) za grę terenową 20 zł/ osoba.

Dodatkowo informujemy, że możliwe są noclegi w dwóch obiektach należących do Muzeum:

WAGONY SYPIALNE
WILLA FISCHER
Rezerwacje i więcej informacji o noclegach pod nr tel.: 661818888 w godzinach 10:00 – 18:00.