Oferta integracyjna

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna jest dobra atmosfera w pracy, to ona sprawia że przychodzimy do pracy chętnie. Wpływa to na naszą efektywność, a co za tym idzie i na nasze wyniki. Sezon na integrację trwa cały rok, dlatego serdecznie zapraszamy do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, jesteśmy pewni, że znajdziecie tu opcję idealną dla siebie.

Zapraszamy szczególnie teraz, można u nas zorganizować nastrojowe ognisko!

W ofercie znajduje się:

🚂 ZWIEDZANIE 35 zł/os.

🚂 PRZEJAŻDŻKA zabytkowym składem pociągu 15 zł/os.

🚂 OBIAD W WAGONIE WARS (według cennika poniżej) lub OGNISKO 20 zł/os.

🚂 wynajem SALI konferencyjnej

🚂 NOCLEGI W WAGONACH SYPIALNYCH 70 zł/os.

*Podane powyżej ceny obowiązują dla grup minimum 10 osobowych

Pakiet może być również rozszerzony o zwiedzanie Młyna Hilberta w Dzierżoniowie oraz Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich.

Muzeum Kolejnictwa

To duże na skalę europejską muzeum kolejowe – założone zostało w 2004 roku na terenie zabytkowej lokomotywowni z 1908 roku. Muzeum znajduje się na obszarze terenów kolejowych o powierzchni przekraczającej 2 hektary, zachowując oryginalną infrastrukturę, budynki warsztatów lokomotyw oraz zaplecze techniczne. W zbiorach placówki znajduje się ponad 150 pojazdów kolejowych, pochodzących z okresu od 1880 roku do lat 70. XX wieku. Kolekcja zawiera m.in. przeszło 40 lokomotyw parowych wyprodukowanych w Niemczech, Polsce, USA i Anglii, a także lokomotywy spalinowe, elektryczne, wagony oraz specjalistyczne pojazdy kolejowe.

Trasa parowozowa

Podczas przejazdu grupie towarzyszy przewodnik, który w profesjonalny, ale zrozumiały sposób przedstawia działanie poszczególnych urządzeń, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo pasażerów. Trasa Parowozowa, biegnąca po terenie bocznicy Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, jest zwiedzana z wagonu prowadzonego przez historyczną lokomotywę spalinową. Trasa wiedzie wzdłuż kluczowych obiektów technicznych kolei, które w przeszłości umożliwiały codzienną eksploatację parowozów na terenie parowozowni. W trakcie przejazdu uczestnicy mają okazję zobaczyć m.in. dźwig do załadunku węgla, żurawie wodne, piaskownię oraz kanał oczystkowy. Demonstrowana jest także zasada działania obrotnicy kolejowej, umożliwiającej obracanie lokomotyw i wagonów. Przejazd trwa około 30 minut i w całości odbywa się na bocznicy muzealnej, a pasażerowie wsiadają i wysiadają na stacji położonej przy zabytkowym dźwigu węglowym.

Ekspozycje stałe

Przybliżymy Państwu nie tylko historię kolei i kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, ale także w Europie i na świecie. Ekspozycja stała umożliwia zwiedzanie m.in. zrekonstruowanego gabinetu naczelnika z 1930 i 1970 roku, gabinet kolejowej Medycyny Pracy, Drukarnię PKP, czy unikatową makietę kolejową w skali H0 wykonaną na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku, wykorzystywaną jako pomoc dydaktyczną w szkole kolejowej.

Zabytkowy warsztat naprawy lokomotyw

Kolejnym krokiem zwiedzania będzie warsztat z 1908 roku, w którym jeszcze przed wojną naprawiano i dorabiano części do stojących w parowozowni lokomotyw. Dzięki programowi rewitalizacji Interreg V-A znajdują się tu działające tokarki, frezarki, wiertarki. Niektóre z maszyn są napędzane za pomocą systemu napędu z XIX oraz z początku XX wieku.

Wagon Restauracyjny WARS

Zapraszamy uczestników wycieczki do KOLEJOWEGO BISTRO, gdzie zjedzą Państwo posiłek zorganizowanego w stylowym, oryginalnym wagonie barowym PKP z lat 70-tych XX wieku. Oprócz standardowych dań z menu, możemy zaproponować Państwu obiad oparty na tradycyjnej, wyśmienitej polskiej kuchni, a na deser polecamy smaczne ciasta pochodzące z pobliskich cukierni.

Posiłki i aktualne menu znajdziesz tutaj

Sale okolicznościowe

Na zakończenie dnia w Muzeum Kolejnictwa proponujemy kolację lub wieczorek taneczny w jednej z naszych sal. W obiekcie mamy dwie sale wyposażone w wysokiej jakości sprzęt muzyczny oraz parkiet, mieszczące od 30 do 90 osób. Oferujemy również wynajęcie zabytkowej parowozowni, idealnej na koncerty czy wystawę, w której zmieści się nawet 300 osób!

Więcej informacji o najmie znajdziesz tutaj

Ognisko

Znakomitym rozwiązaniem plenerowym, może być także ognisko integracyjne. Oferujemy Państwu wygodne miejsce do organizacji na terenie naszego Muzeum, ale jednocześnie z dala od turystów.

Godziny do uzgodnienia przy rezerwacji terminu!

Noclegi w wagonach

Wczasy w wagonach z czasów PRL-u są wspomnieniem dla wielu miłośników kolei ale i nie tylko. Mamy możliwość poczuć klimat dawnych lat w oryginalnych wagonach sypialnych, które są  ustawione na bocznicy kolejowej z dala od tłumu turystów. Teren wagonów jest ogrodzony i oferuje naszym gościom spokój i ciszę.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt: