Wycieczka do Muzeum starých strojů a technologií

Już dziś zapraszamy na wycieczkę, która odbędzie się 17 września 2022 r. dla miłośników zabytków techniki z Polski i Czech. Przejazd będzie zorganizowany na trasie Jaworzyna Śląska- Dzierżoniów – Žamberk – Dzierżoniów – Jaworzyna Śląsku w celu wzięcia udziału w dniach otwartych dni w Muzeum starých strojů a technologií w czeskim Žamberku.

Tam w byłej fabryce włókienniczej zgromadzono zbiór starych samochodów, maszyn parowych oraz parowozów. Podczas wydarzenia będzie można oglądać prezentacje zabytkowych maszyn i przejechać się kolejką.

Celem projektu jest pogłębienie funkcjonowania istniejących relacji, zwiększenie intensywności współpracy, a przede wszystkim przyczynienie się do nawiązania kontaktów międzyludzkich – pasjonatów zabytkowych pociągów, sympatyków Muzeum starých strojů a technologií oraz Muzeum Kolejnictwa na Śląsku.

Przejazd jest częścią planu uruchomienia turystycznej linii kolejowej z Muzeum Kolejnictwa w Dolnej Lipce we współpracy z Muzeum starých strojů a technologií w Žamberku, muzeami należącymi do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz samorządem Dzierżoniowa. 

Ważne informacje:

  1. Wyjazd: 17.09.2022 r. 08:00 z parkingu Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej (LINK) oraz ok. 08:40 z parkingu pod Młynem Hilberta w Dzierżoniowie (LINK).
  2. Planowany przyjazd do Žamberka o godz. 11, wyjazd w drogę powrotną o godz. 15:30.
  3. Koszt to 15 zł/os*.
  4. Udział w wyjeździe możliwy jest po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji wyłącznie po wypełnieniu formularza – LINK
  5. Po dokonaniu rezerwacji prosimy o dokonanie przelewu:

Odbiorca: Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska
Numer konta: 89 1090 1522 0000 0001 4189 8690 (Santander Bank Polska)
Tytuł: Wycieczka Žamberk / Imię+nazwisko osoby rezerwującej / ilość osób

Ilość miejsc ograniczona – zapraszamy do udziału!

Zapraszamy również do udziału w wycieczkach organizowanych przez naszego Partnera czeskiego. Więcej na: https://vlaky.pardubickykraj.cz/

* Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.