Wielkanoc w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Państwu życzenia Wesołych Świąt Wielkanocnych. Serdecznie zapraszamy na Świąteczny Spacer w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku.

Godziny otwarcia w Święta

DzieńGodziny
Sobota10:00-18:00
NiedzielaNieczynne
Poniedziałek10:00-18:00

Serdecznie zapraszamy w Poniedziałek Wielkanocny na świąteczne zwiedzanie Muzeum. tradycyjnie polecamy zwiedzanie Muzeum z naszymi Przewodnikami oraz Przejażdżki po Trasie Parowozowej. Niezmiennie poniedziałek kojarzy nam się z wodą i tradycja
Śmigus-dyngus.

W kolejnictwie woda odgrywała ogromne znaczenie 💦 W czasach gdy lokomotywy parowe jeździły w planowym ruchu żurawie wodne były nieodłącznym elementem wszystkich niemal stacji. W Jaworzyna Śląska zachowano dwa żurawie, które oprócz wodowania parowozów mogą napełniać zbiorniki z wodą w wagonach. Podczas zwiedzania nasi Przewodnicy zaprezentują działanie żurawia wodnego , a dzieci zaprosimy do gry terenowej w poszukiwaniu ukrytych czekoladowych jaj na bocznicy.

Zapraszamy!