Rozświetlona parowozownia

Od 4 grudnia odwiedźcie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, które zostanie przekształcone w Magiczną Parowozownię.  Na muzealnej bocznicy zabytkowe parowozy i wagony będą mienić się kolorowymi świątecznymi światełkami, a budynki zyskają wspaniałą iluminację oraz dekoracje.

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji podczas grudniowych dni : 

4 i 5 grudnia: Spotkanie ze Świętym Mikołajem dla najmłodszych

6 grudnia: Przystanek Św. Mikołaja

11 i 12 grudnia: Poszukiwania prezentów na muzealnej bocznicy – gra terenowa

18 i 19 grudnia: Prezentacje Warszawy M20 w świątecznej odsłonie 

31 grudnia: Sylwestrowe nocne zwiedzanie Muzeum 

1 stycznia: Noworoczne zwiedzanie 

6 stycznia: Orszak Trzech Lokomotyw

Na turystów będą czekali nasi przewodnicy, którzy oprowadzą po ogrzewanych częściach ekspozycji oraz hali parowozowni. Uruchomione również zostanie techniczne oświetlenie budynków parowozowni oraz innych budowli na terenie bocznicy – więc spacer po zmroku po bocznicy Muzeum będzie samą przyjemnością.

Bufet Wars w Centrum Obsługi Turysty będzie dla Państwa otwarte z wyborem gorących zup i napojów oraz pysznych domowych ciast oraz przekąsek.

W każdy weekend będzie odbywać się przejażdżka zabytkowym taborem kolejowym po rozświetlonej bocznicy kolejowej. Sklep z pamiątkami oferuje przedmioty dla wszystkich fanów kolei z Waszej listy świątecznej. Aby docenić świąteczną iluminację wydłużyliśmy godziny pracy Muzeum w weekendy  od 11 00 do 19 00, w tygodniu od 8 00 – 16 00.

Zapraszamy grupy szkolne na specjalne Mikołajkowe zwiedzanie.

Poczujcie z nami magię nadchodzących  Świąt w rozświetlonej Parowozowni