Dzień Babci i Dziadka w Muzeum Kolejnictwa!

Dzień Babci i Dziadka to nie tylko czas rodzinnych spotkań, ale również doskonała okazja do rozmowy o najważniejszej rzeczy, którą nasi seniorzy mogą się z nami podzielić – wspomnieniach.

Tego dnia my również będziemy wspominać.
Zapraszamy Was do rodzinnego, międzypokoleniowego zwiedzania wystawy stałej w naszym Muzeum. W tym dniu oprowadzać Was będą nestorzy Muzeum Kolejnictwa, odbędzie się również prezentacja wyjątkowych zabytkowych maszyn.

Mamy również nowość – zajęcia techniczne przeprowadzane na Warsztacie Kolejowym!
Są to zajęcia dla dorosłych i dzieci* przeprowadzane przez majstra warsztatowego – mgr inż. Zbigniewa Molendę. Prace będą odbywać się z użyciem zabytkowych obrabiarek do metali, takich jak: tokarka czy wiertarka, będą to również ręczne prace ślusarskie. Uczestnicy przejdą krótki instruktaż BHP oraz podstawowych czynności związanych z obsługą maszyn. Będzie można zabrać ze sobą własnoręcznie wykonane w ten sposób pamiątki.

*dzieci tylko i wyłącznie z opiekunami – ze względów bezpieczeństwa.

! BILET SENIOR tego dnia kupicie ze zniżką 20%

Muzeum będzie otwarte od godz. 10:00 do 16:00
Kasa Muzeum czynna krócej: do godz. 15:30

Atrakcje:
11:45** – przejście z Przewodnikiem (Ekspozycje, Hala i Warsztat Kolejowy)
13:00przejażdżka edukacyjna po bocznicy Muzeum – płatna dodatkowo 15 zł / 1 os.
Przejażdżka trwa 25 min i odbywa się w zabytkowym wagonie ciągniętym przez lokomotywę spalinową, zaś przewodnik opowiada o naszej Trasie Parowozowej.
14:00 warsztaty dla dorosłych i dzieci z majstrem warsztatowym mgr inż. Zbigniewem Molendą, czas trwania ok. 2 h. Płatne dodatkowo: 20 – 25 zł / 1 os.
13:45** – kolejne przejście z Przewodnikiem.
14:45** – ostatnie przejście z Przewodnikiem.

**Godziny przejść z Przewodnikiem są orientacyjne i są zależne od natężenia ruchu turystycznego – mogą ulec zmianie.

Ubiór: wygodny i ciepły – zwiedzanie odbywać się będzie również po terenie zewnętrznym, preferowane jest wygodne i stabilne obuwie.