Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciele

Tomek i Przyjaciele™ to uwielbiana przez dzieci na całym świecie seria zabawek oraz filmów o przygodach sympatycznych pociągów. Główny bohater – parowóz o imieniu Tomek – już od ponad 75 lat bawi i uczy maluchy na całym świecie, podkreślając wagę takich wartości, jak wspólna praca i zaufanie.

Wydarzenie organizowane dla rodzin z dziećmi z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w dniach 1-4 czerwca.

Atrakcje:
– specjalnie przygotowane animacje dla dzieci – na animacje zapraszamy w weekend 3 i 4 czerwca
– gra terenowa z Tomkiem i Przyjaciele
– zwiedzanie z Przewodnikiem
przejażdżka edukacyjna po bocznicy Muzeum lokomotywą Zbysio
– sale i place zabaw dla dzieci.

Całość wydarzenia odbędzie na zabytkowej bocznicy kolejowej gdzie Muzeum udostępnia ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy, pochodzący z XIX i XX wieku. Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, przeszło 50 wagonów różnego typu oraz innych kolejowych pojazdów specjalnych. Tabor prezentowany jest na 2,5 km torów znajdujących się na muzealnej bocznicy kolejowej.

W skład stałej ekspozycji Muzeum wchodzi również makieta kolejowa w skali H0 sterowana urządzeniami prawdziwej nastawni kolejowej oraz Ekspozycje w dawnym budynku administracji Parowozowni, które są poświęcone historii kolei.
Na hali lokomotywowni oraz warsztacie prezentowane są sprawne maszyny i urządzenia przemysłowe.

BAR WARS – bar szybkiej obsługi zorganizowany w stylowym, oryginalnym wagonie barowym PKP z lat 70-tych XX wieku.

WAGONY SYPIALNE
baza noclegowa (50 miejsc) w stylowych, odrestaurowanych wagonach sypialnych PKP z lat 70-tych XX wieku. Nocleg możliwy jest w przedziałach 1, 2
i 3 osobowych.