25 Listopada – Dzień Kolejarza

Na zdjęciu Zbigniew Gryzgot – najstarszy czynny maszynista w Polsce a także Kustosz naszego Muzeum. Fot. Krzysztof Kaczyński.

Już dziś zapraszamy na najważniejsze święto w roku kalendarzowym Muzeum Kolejnictwa przypadające na 25 listopada  – Dzień Kolejarza.  Nie jest to Dzień Lokomotyw ani Dzień Parowozów, ale właśnie ludzi, którzy tworzyli i tworzą Kolej – Kolejarzy.

W tym dniu zapraszamy o godz. 11:00 na uroczyste złożenie wiązanki kwiatów przy pomniku Św. Katarzyny, następnie na okolicznościowe zwiedzanie Muzeum oraz spotkanie wspomnieniowe w Sali Kolejowej.

Podczas całego weekendu 26 i 27 listopada zapraszamy na tematyczne zwiedzanie w godz. od 10:00 do 16:00. Podczas zwiedzania dowiecie się wszystkiego na temat zawodów wykonywanych na kolei. Jak zostać maszynistą? Czym zajmuje się dyżurny ruchu i rewident taboru kolejowego? Czy kasjer i konduktor to ten sam zawód? Czy kierownik pociągu jest najważniejszy? Podczas zwiedzania dowiecie się jak czytać rozkłady jazdy oraz jak zachować bezpieczeństwo na stacji kolejowej i podczas podróży koleją.

Zapraszamy również na przejażdżki edukacyjne po Trasie Parowozowej na godz. 12:00 i 14:00.