Kolejowe Wakacje

Już 21 czerwca kończy się rok szkolny i zaczynają się wakacje. Wszystkich małych i dużych zapraszamy na aktywne wakacje w Muzeum Kolejnictwa. Jesteśmy dla Was 7 dni w tygodniu, codziennie od 10:00 do 18:00. W Muzeum zobaczycie m.in. 140 zabytkowych pojazdów szynowych – lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, wagonów kolejowych, motorowych drezyn kolejowych i całej masy innych pojazdów specjalistycznych. Muzeum Kolejnictwa to doskonała opcja na jednodniową wycieczkę, nie tylko samochodem, na Dolny Śląsk.

Wakacyjny Rozkład Jazdy

Dzień MiesiącWydarzenie
22-23CzerwiecPrzywitanie Wakacji z Lokomotywami – prezentacje zabytkowych lokomotyw na obrotnicy
29CzerwiecNocne Zwiedzanie z kolacją w wagonie restauracyjnym
6LipiecNocne Zwiedzanie z kolacją w wagonie restauracyjnym
7LipiecZakamarki – kuratorskie zwiedzanie Muzeum
13-14LipiecDiesel Fest. Festiwal lokomotyw spalinowych
20LipiecTechniczne zajęcia w Warsztacie z inż. Molendą
21LipiecNiedziela z Warszawą – pokazy drezyny
27-28LipiecTechniczny Weekend w Warsztacie – warsztaty z inż. Molendą
28LipiecKolejowy spacer po Jaworzynie Śląskiej
4SierpieńZakamarki – kuratorskie zwiedzanie Muzeum
10SierpieńŚwiat w Miniaturze – warsztaty modelarskie z firmą Hott Model
15-18SierpieńWeekend z Tomkiem i Przyjaciółmi
24SierpieńNocne Zwiedzanie z kolacją w wagonie restauracyjnym
25SierpieńNiedziela z Warszawą – pokazy drezyny
31SierpieńTechniczne zajęcia w Warsztacie z inż. Molendą

Nocne Zwiedzanie
120 minut zwiedzanie bocznicy Muzeum wraz z kolacją w Wagonie WARS. Niesamowita podróż, podczas której włączona zostanie nocna iluminacja i zaprezentowane maszyny na Warsztacie.

Zakamarki
Kuratorskie zwiedzanie bocznicy Muzeum – m.in. wizyta w sprężarkowni, kuźni, olejarni czy schronie z 1943 r.

Niedziela z Warszawą
Pokazy jazdy manewrowej zabytkowej drezyny Warszawa M20 na bocznicy Muzeum

Diesel Fest
Festiwal promujący historię lokomotyw spalinowych do którego udziału zaprosiliśmy właścicieli różnych modeli i typów lokomotyw spalinowych, zapewniając zwiedzającym możliwość z bliska zapoznania się z nimi. W programie m.in.:

• Pokazy i prezentacje: pokazy działających lokomotyw, prezentacje techniczne oraz wykłady na temat historii, budowy i działania spalinowych maszyn kolejowych
  • Strefy gastronomiczne i handlowe:  odwiedzający będą mogli skosztować regionalnych potraw i przekąsek oraz  strefy handlowe, gdzie będzie można nabyć pamiątki związane z koleją oraz inne produkty
  • Przejazdy po Muzeum

Weekend z Tomkiem i Przyjaciółmi
Tomek i Przyjaciele™ to uwielbiana przez dzieci na całym świecie seria zabawek oraz filmów o przygodach sympatycznych pociągów. Główny bohater – parowóz o imieniu Tomek – już od ponad 75 lat bawi i uczy maluchy na całym świecie, podkreślając wagę takich wartości, jak wspólna praca i zaufanie.

• Specjalnie przygotowane animacje dla dzieci – gra terenowa z lokomotywą Tomkiem i Przyjaciółmi
  • Przejażdżka edukacyjna po bocznicy Muzeum starą lokomotywą spalinową Zbysio
  • Sala i plac zabaw dla dzieci

Zapraszamy!