Oferta dla Seniorów

Zapraszamy w sentymentalną podróż do lat młodości i wspomnień seniorów i osoby dorosłe  do naszego dużego – na skalę europejską Muzeum Kolejowego.

Nasze Muzeum funkcjonuje od 2005 roku na terenie zabytkowej lokomotywowni w Jaworzynie Śląskiej na Dolnym Śląsku, którą wybudowano w 1908 roku jako uzupełnienie kolejowej infrastruktury wałbrzyskiej. Muzeum położone jest całkowicie na terenie o powierzchni ponad 2 hektarów z zachowaną infrastrukturą kolejową, budynkami lokomotywowni oraz zapleczem technicznym.

Zbiory Muzeum Kolejnictwa na Śląsku tworzy ponad 150 pojazdów kolejowych z lat od 1880 do lat 70 XX wieku. Kolekcja obejmuje m.in. ponad 40 lokomotyw parowych produkcji niemieckiej, polskiej, amerykańskiej i angielskiej, lokomotywy spalinowe i elektryczne oraz zbiór wagonów a także kolejowe pojazdy specjalistyczne.

W dawnym budynku warsztatu parowozowni zorganizowane są całoroczne ekspozycje poświęcone historii kolei i kolejnictwa nie tylko w Jaworzynie Śląskiej, ale także w Europie i na Świecie. Odwiedzający Muzeum zwiedzić mogą m.in. zrekonstruowane gabinety naczelników z 1930 i 1970 roku, gabinet Kolejowej Medycyny Pracy, Drukarnię PKP czy unikatową makietę kolejową w skali H0 wykonaną na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku wykorzystywaną jako pomoc dydaktyczna w szkole kolejowej.

Proponujemy Państwu:

Zwiedzanie Muzeum – ok. 1-1,5 h – 26 zł / 1 os. bilet senior, 32 zł / normalny (dla grup powyżej 21 osób – 10 % rabatu).

Przejazd edukacyjny po bocznicy Muzeum z przewodnikiem 15 zł / os.

Zajęcia z Majstrem Muzealnym – mgr inż. Zbigniewem Molendą przeprowadzone na Warsztacie Kolejowym wraz z prezentacją zabytkowych maszyn – 15 zł / os.

Wagon Restauracyjny WARS, gdzie można zjeść smaczny posiłek .

Ognisko integracyjne na terenie Muzeum – koszt 100 zł za grupę do 25 osób, 150 zł za grupę do 55 osób – w cenę wchodzi rezerwacja miejsca, rozpalenie ogniska i kijki.

Noclegi  w Wagonach Sypialnych na terenie Muzeum (50 miejsc noclegowych) – 60 zł / 1 os. / noc.

Noclegi w Willi Fischer – kameralny obiekt na 18 osób z miejscem na wspólną integrację. Cena 120 zł /1 os. w pokoju 2-os. z łazienką.

Serdecznie zapraszamy również do dwóch innych obiektów naszej Fundacji na Przedgórzu Sudeckim:

Pomożemy kompleksowo ustalić plan podróży, zarezerwujemy i umówimy Państwa w tych obiektach.